Naciśnij enter, aby zobaczyć wyniki lub esc, aby anulować.

10 powodów dla których warto nosić dobrze dopasowany biustonosz

Każda kobieta zna trudy poszukiwania idealnego biustonosza – tego jednego, szczególnego egzemplarza, który daje najlepsze podtrzymanie i odpowiedni komfort. Szczerze mówiąc, nie ma twardej i uniwersalnej zasady, dzięki której szybko dokonamy wyboru idealnego biustonosza. Każdy ma inny kształt i różne właściwości. Jednak istnieją sposoby, dzięki którym można się zorientować, jaki
rozmiar biustonosza najbardziej na nas pasuje. Kiedy już to zrobisz, wszystko pójdzie gładko. Ale dlaczego to takie istotne? Po co nosić dobrze dobrany biustonosz?

Biustonosz to nie tylko modny dodatek. Zapewnia wiele korzyści, których nie dostrzeżesz, gdy Twój stanik będzie źle dopasowany. Ludzkie ciało stale się zmienia. Dlatego często, przynajmniej raz w ciągu 6-ciu miesięcy, poddawaj się pomiarom swojej klatki piersiowej, aby sprawdzić, czy nosisz właściwy rozmiar. Zdecydowanie warto, gdyż taka drobna czynność ma olbrzymi wpływ na całe nasze życie.

Oto 10 najważniejszych korzyści płynących z noszenia prawidłowo dopasowanego biustonosza:

1. Poprawa Twojej postawy

Kiedy nosisz odpowiedni biustonosza, zdecydowanie poprawia się Twoja postawa. Twoje ramiona nie są już niewłaściwie pochylone, a plecy będą proste dzięki wsparciu, jakie otrzymują Twoje piersi od biustonosza. Ten nie powinien uciskać i zapewniać odpowiednie punkty podparcia w miejscach, które tego potrzebują.

2. Wzmocnienie pewność siebie

Kiedy już będziesz świadoma, że Twoja bielizna świetnie na Ciebie pasuje, nie będziesz już dłużej przez nią rozpraszana. Co więcej, lepiej poczujesz się w swoim ciele. Będziesz mogła poświęcić całą swoją uwagę na bycie sobą!

3. Poprawia Twoje zdrowie

Doskonały biustonosz, który dobrze podtrzymuje Twoje piersi, z pewnością może zmniejszyć ból pleców, irytujące podrażnienia skóry i bóle w klatce piersiowej. Jest to szczególnie istotne dla kobiet z większym biustem. Dobry damski biustonosz może naprawdę zdziałać cuda dla Twojego zdrowia.

4. Ułatwia aktywność fizyczną

Niezależnie od tego, czy mowa tu o biustonoszu sportowym na siłownię, czy zwyczajnej bieliźnie na co dzień, z pewnością zauważysz różnicę w swojej wydajności, gdy będziesz nosić odpowiedni biustonosz. To wszystko dzięki lepszej wygodzie, a także temu, że bielizna nie rozpraszają Cię i nie jest powodem, że czujesz się niekomfortowo. Dzięki czemu łatwiej jest skupić się na pracy, treningu czy innych aktywnościach.

5. Wydłuża żywotność produktu

Nie zastanawiaj się długo nad wydaniem kilku dodatkowych złotych na dobrą bieliznę. Będzie ona służyć Ci przez dłuższy czas i będzie wygodniejsza w noszeniu.

6. Poprawia Twoją stylizację

Mówi się, że żaden strój nie jest w pełni kompletny bez odpowiedniego biustonosza i z całą pewnością jest to prawda. Kiedy nosisz idealnie dobraną bieliznę, to pomimo tego iż jest niewidoczna, to poprawia ogólny wygląd całej stylizacji w ogromnym stopniu.

7. Poprawia kształt Twoich piersi

Noszenie odpowiednio dobranego biustonosza jest niezwykle ważne szczególnie w okresie dojrzewania, ponieważ odgrywa on kluczową rolę w kształtowaniu piersi. Ma to wpływ również na to, jak piersi będą wyglądać w przyszłości i dojrzałych i starszych kobiet.

8. Zmniejsza ból pleców

Jeśli borykasz się z chronicznym bólem pleców niewykluczone, że może to być wynikiem noszenia przez Ciebie niewłaściwego rozmiaru biustonosza. Popraw to, a z pewnością poczujesz znaczną ulgę.

9. Powoduje wrażenie drugiej skóry

Kiedy znajdziesz swój idealny biustonosz, będzie on tak wygodny i świetnie dopasowany, że nie powinnaś czuć się, jakbyś w ogóle go nosiła.

10. Świetnie wygląda

Odpowiedni biustonosz może mieć ciekawy i estetyczny design, dzięki czemu będzie nie tylko wygodny w noszeniu, ale również przyjemny w patrzeniu na niego!

Jak wymieniono powyżej, istnieje sporo korzyści z noszenia odpowiedniego biustonosza w dobrym rozmiarze. Jeśli nie jesteś do końca pewna swojego rozmiaru, sięgnij po miarkę i zapoznaj się z tabelą rozmiarów.