Naciśnij enter, aby zobaczyć wyniki lub esc, aby anulować.

Jak mocno kochał św. Walenty (i bielizna na Walentynki dla Niej)

czerwona walentynkowa koszulkaWalentynki tuż tuż – może zainteresuje Cię skąd pochodzi (a nie tylko bielizna na Walentynki dla niej).

Święto jest obchodzone w Polsce od niedawna a dokładnie od połowy lat 90- tych.
A czy wiesz skąd się wzięło?
Przywędrowało do nas z Wielkiej Brytanii, gdzie obchodzone jest od wieków na cześć zmarłego w 269 roku kapłana znanego przede wszystkim z tego, że przeciwstawił się cesarzowi Klaudiuszowi II, co przypłacił życiem.
Cesarz Klaudiusz uważał, że samotni legioniści (bez żon i dzieci) będą lepszymi żołnierzami i zabronił mężczyznom w wieku od 18 do 37 lat zawierania związków małżeńskich.
Walenty – z wykształcenia lekarz, a jednocześnie ksiądz katolicki – mimo zakazu udzielał ślubów legionistom. Z tego powodu został powodu wtrącony do więzienia, a potem skazany na śmierć.
Legenda głosi, że w więzieniu zakochał się w niewidomej córce strażnika.
Kochał ją tak mocno i gorąco, że ona dzięki sile jego miłości odzyskała wzrok.
Przed egzekucją zakochany lekarz przesłał swej ukochanej list z podpisem: „Twój Walenty”. Zginął stracony 14-go lutego 269 roku i na jego cześć ten dzień obchodzony jest jako święto zakochanych.
A jak Ty kochasz?
Warto okazać drugiej połówce naszą miłość nie tylko w Walentynki, bo często w pośpiechu zapominamy to robić na co dzień.