Naciśnij enter, aby zobaczyć wyniki lub esc, aby anulować.

Figi damskie – materiały, fasony, wzory

Nawet fanki mody zapominają czasem o tym, jak duże znaczenie mają dobrze dobrane figi. Tu też zmieniają się trendy, choć poza nimi warto zwracać też uwagę na wygodę.

Jakie były i są figi damskie ?

Figi damskie w kształcie znanym nam obecnie powstały mniej więcej w latach 30. ubiegłego wieku. Z czasem robiły się coraz bardziej skąpe, by w latach 90. zamienić się w stringi i wysoko wycięte modele. Później popularne zaczęły być biodrówki, a obecnie następuje powrót do majtek z wysokim stanem. Można to zauważyć choćby oglądając teledyski gwiazd, które coraz chętniej zakładają do szpilek właśnie majtki w neutralnym kolorze sięgające nad pępek. W takich występowała w teledyskach Jennifer Lopez, Lady Gaga czy Beyonce. Jak widać na przykładzie gwiazd, coraz chętniej figi damskie stają się elementem zewnętrznej garderoby. Jednak tak noszą się nie tylko celebrytki w teledyskach, ale też coraz częściej mieszkanki dużych miast, blogerki czy kobiety uprawiające sporty. W trendach od dawna są prześwitujące bluzki, halki i sukienki nałożone właśnie na takie zabudowane majtki. Nawet na czerwonym dywanie pokazywanie tego elementu stroju stało się akceptowane i przestało dziwić. Aby jednak majtki w stylizacji nie wyglądały śmiesznie, warto zadbać o kilka elementów.

Jakie figi wybrać ?

Po pierwsze, powinny one wyglądać neutralnie i nie kojarzyć się z sypialnią. To dlatego gwiazdy wybierają czarne lub beżowe, proste modele, zamiast tych bawełnianych w kwiatki czy koronkowych. Poza tym powinny im towarzyszyć ubrania, które nie mają nic wspólnego z modą nocną. Dlatego takim majtkom często towarzyszą wysokie szpilki, krótkie bluzy czy jeansowe kurtki. Gdyby zamienić je na buty w formie kapci i bluzkę kojarzącą się z jedwabną halką, całość wyglądałaby, jak autentyczny strój nocny a właścicielka, jakby zapomniała się ubrać wychodząc z domu.

Jednak nie tylko trendy liczą się, jeśli chodzi o zakup fig. To ten element stroju, który będzie najbliżej ciała i to przez cały dzień. Dlatego nie może być niewygodny, obciskać ani uwierać. Od tego, jak przylegają do ciała majtki, zależy też jak będzie wyglądał cały strój (sukienka może odkształcać się przez źle dobrane majtki, a z drugiej strony dobrze dobrana bielizna korygująca może umożliwić chodzenie w obcisłych fasonach). Poza tym liczą się względy zdrowotne, dlatego nie można chodzić zbyt często w stringach i innych majtkach, które mogą uwierać i sprzyjać mnożeniu się bakterii. Warto zwrócić też uwagę, z czego została zrobiona dana bielizna. Najlepsze będą tkaniny naturalne, takie jak bawełna czy jedwab. Nie podrażniają one skóry i pozwalają jej swobodnie oddychać, przez co mogą zapobiegać infekcjom i obtarciom. Z kolei bielizna z wiskozy i innych sztucznych tkanin może prowadzić do nieprzyjemnych, nawet groźnych dla zdrowia objawów. Ważne jest też, jakiej jakości jest dany surowiec. Ten dostępny w niektórych marketach i na targowiskach często źle wpływa na skórę i może silnie podrażniać czy uczulać.