Naciśnij enter, aby zobaczyć wyniki lub esc, aby anulować.

Jak ukryć niedoskonałości figury

Już od dawna wiadomo, że nie Twoja waga decyduje o tym czy wyglądasz pięknie – decydują o tym proporcje Twojej figury.
Niestety natura nie zawsze obdarza nas tymi idealnymi, ale istnieją stosunkowo proste sposoby, by optycznie ukryć mankamenty sylwetki i jednocześnie uwypuklić jej atuty.

Poczytaj jak ukryć niedoskonałości figury:
1. Linie pionowe wydłużają i wyszczuplają a poziome poszerzają.
Dotyczy to wszelkiego typu linii: wzorów materiału z którego uszyty jest Twój strój, ale także linie szwów, cięcia, uzupełniające dodatki
2. Szerokie pasy (pionowe i poziome) osłabiają efekt punktu 1.
Uważaj z szerokimi pasami one najczęściej poszerzą Twoja sylwetkę.
3. Ciemne sprawia wrażenie, że jest mniejsze i szczuplejsze niż to, co jasne, bo jasne jest raczej większe, pulchniejsze.
4. Kiedy linia graniczna Twojego ubioru przecina nogę w połowie łydki lub uda albo tułów między talią a biodrami czy rękę w połowie przedramienia to optycznie skraca to, co powinno pozostać długie i smukłe.
By uniknąć tego wybieraj ciuchy, które kończą się na wysokości stawów kostki, kolan, nadgarstków, łokci, talii, pachwinach.
Słowem im mniej poziomych linii tym smuklej wygląda sylwetka.
5. Buty są nieodłącznym elementem Twego stroju. Najwygodniejsze będą na 4-centymetrowym obcasie (bo najzdrowsze dla kręgosłupa), choć tak w rzeczywistości na 7-centymetrowym noga wygląda najsmuklej.
Jeśli Twoje nogi są zdrowe to dobre będą szpilki, koturny, słupki. Natomiast grubsze nogi lepiej wyglądają w szpilkach na obcasie o szerokiej górze, zwężające się do dołu słupki. W żadnym wypadku nie noś koturnów i butów zapinanych na kostce (bo skracają nogę). Rajstopy lub pończochy w kolorze obuwia sprawiają, że noga wydaje się dłuższa.
6. Sukienka wysmukla bardziej niż spódnica a spódnica bardziej niż spodnie.
7. Mały biust możesz ukryć jednocześnie powiększając go optycznie, jeśli założysz koszulkę lub bluzkę z falbankami lub innymi obfitymi zdobieniami czy wykończeniami (np. pikowanie, aplikacje, kieszenie itp.) na wysokości piersi.
Biust uwydatni też krótkie bolerko lub żakiecik.
8. Jeśli masz duży biust koniecznie unikaj krótkich żakietów.
Dobrze będziesz wyglądać w bluzce z kopertowym wiązaniem czy ogólnie z dużym dekoltem w szpic.
9. Dekolt w kształcie litery V wysmukla ramiona, w kształcie łódki je poszerza.
10. Duże wzory czy wyraźne jaskrawe kolory zwracają uwagę, więc uwypuklają to, co znajduje się pod nimi. Z tego powodu należy zakładać je tam, gdzie Twoja sylwetka ma być wyeksponowana.

To było parę ważnych zasad na temat jak ukryć niedoskonałości figury, ale podstawowa rzecz to: musisz czuć się dobrze w tym co ubierasz, więc wybieraj to w czym wyglądasz dobrze i czujesz się dobrze (nie zawsze to się pokrywa), bo w końcu Ty jesteś najważniejsza.