Naciśnij enter, aby zobaczyć wyniki lub esc, aby anulować.

Jaki biustonosz w rozmiarze plus size?

Ogólne porady dlaczego ważne jest właściwe dopasowanie biustonosza już były na naszym blogu:
10 powodów dla których warto nosić dobrze dopasowany biustonosz
W jaki sposób dobrać biustonosz do sukienki ?

Jednak podczas przymierzania biustonoszy w rozmiarze plus size na pewno niejednokrotnie dostrzegłaś, że niektóre ich modele tworzą na twoich plecach dziwne i raczej mało estetyczne wałeczki. Czy to normalne ? Czy bielizna plus size powinna tak właśnie działać ? Czy widok typowych wałeczków na plecach nie jest przypadkiem oznaką tego, że biustonosz został po prostu źle dobrany ?
Otóż nie! Dawniej tak właśnie sądzono, ale specjalistki od dobierania biustonoszy (brafitterki) są zgodne w kwestii tego, że czasem lepiej, gdy taki stanik delikatnie wpija się w skórę na plecach, bo jeżeli tak się nie dzieje, zazwyczaj biust nie jest dobrze podtrzymywany i przez to zaczyna zwisać z przodu, a tego na pewno byś nie chciała. Kobiety boją się jednak mocno obcisłej i dopasowanej bielizny. Wolą od samego początku czuć maksymalny komfort i z tego powodu nieraz sięgają po biustonosze o zbyt dużych i wręcz luźnych obwodach. Nie jest to dobra droga. Oczywiście bielizna plus size nie może aż tak mocno wpijać się w twoje ciało, byś czuła się w niej jak w sztywnej zbroi, ale jeśli z tyłu dość mocno opina ona skórę, jest to akurat dobry znak. Obwód ma być i wygodny, i stosunkowo ciasny. Zwróć też uwagę na to, czy tworzący go pas utrzymuje się jednolitej poziomej linii. Jeżeli na stronie pleców zaczyna podjeżdżać do góry, jest to wyraźny sygnał świadczący o tym, że wybrałaś za duży obwód. Najwyższa pora przyzwyczaić się do noszenia bardziej obcisłych staników. Tylko te o mocnym pasie i dobrze dobranym obwodzie będą właściwie podtrzymywać twoje piersi, a dzięki temu przy okazji wymodelują sylwetkę, ponieważ nadadzą jej pewnej smukłości.

Nie zapominaj jednak o tym, że komplet bielizny plus size to nie tylko sam stanik, ale również i majtki. Jeżeli chcesz, by one delikatnie cię wyszczupliły, koniecznie wybieraj te o podwyższonym stanie. Nawet jeśli wydaje ci się on niewygodny, możesz być pewna, że szybko do niego przywykniesz.