Naciśnij enter, aby zobaczyć wyniki lub esc, aby anulować.

Jaki biustonosz w rozmiarze plus size?

Podczas przymierzania biustonoszy w rozmiarze plus size na pewno niejednokrotnie dostrzegłaś, że niektóre ich modele tworzą na twoich plecach dziwne i raczej mało estetyczne wałeczki. Czy to normalne? Czy bielizna plus size powinna tak właśnie działać? Czy widok typowych wałeczków na plecach nie jest przypadkiem oznaką tego, że biustonosz został po prostu źle dobrany?

Otóż nie! Dawniej tak właśnie sądzono, ale specjalistki od dobierania biustonoszy (brafitterki) są zgodne w kwestii tego, że czasem lepiej, gdy taki stanik delikatnie wpija się w skórę na plecach, bo jeżeli tak się nie dzieje, zazwyczaj biust nie jest dobrze podtrzymywany i przez to zaczyna zwisać z przodu, a tego na pewno byś nie chciała. Kobiety boją się jednak mocno obcisłej i dopasowanej bielizny. Wolą od samego początku czuć maksymalny komfort i z tego powodu nieraz sięgają po biustonosze o zbyt dużych i wręcz luźnych obwodach. Nie jest to dobra droga. Oczywiście bielizna plus size nie może aż tak mocno wpijać się w twoje ciało, byś czuła się w niej jak w sztywnej zbroi, ale jeśli z tyłu dość mocno opina ona skórę, jest to akurat dobry znak. Obwód ma być i wygodny, i stosunkowo ciasny. Zwróć też uwagę na to, czy tworzący go pas utrzymuje się jednolitej poziomej linii. Jeżeli na stronie pleców zaczyna podjeżdżać do góry, jest to wyraźny sygnał świadczący o tym, że wybrałaś za duży obwód. Najwyższa pora przyzwyczaić się do noszenia bardziej obcisłych staników. Tylko te o mocnym pasie i dobrze dobranym obwodzie będą właściwie podtrzymywać twoje piersi, a dzięki temu przy okazji wymodelują sylwetkę, ponieważ nadadzą jej pewnej smukłości.

Nie zapominaj jednak o tym, że komplet bielizny plus size to nie tylko sam stanik, ale również i majtki. Jeżeli chcesz, by one delikatnie cię wyszczupliły, koniecznie wybieraj te o podwyższonym stanie. Nawet jeśli wydaje ci się on niewygodny, możesz być pewna, że szybko do niego przywykniesz.