Naciśnij enter, aby zobaczyć wyniki lub esc, aby anulować.

Pas do pończoch, jak wybrać i jak go nosić.

f6c03e91e030c9bfefe1dc646cc01f75Pas do pończoch jeszcze do niedawna stanowił stały element ubioru każdej kobiety. Obecnie podchodzą one z dystansem do tego elementu bielizny, aczkolwiek od kilku lat notuje się zwiększone zainteresowanie  tego typu dodatkami.  Muszę tutaj powiedzieć,  że pas do pończoch nie służy tylko do podtrzymywania ich na właściwym miejscu. Jest elementem bielizny, który może doskonale korygować lub eksponować kobiece kształty. W sypialni może być częścią stroju która doda odrobinę pikanterii wtedy gdy jej potrzebujemy. W sytuacjach wyjątkowych jak ślub lub inne szczególne okazje może dodać nam pewności siebie i sprawić, że poczujemy się wyjątkowo.

Pasy do pończoch możemy podzielić ze względu na ilość podwiązek lub szerokość.  Ilość podwiązek w pasie jest sprawą bardzo istotną, gdyż to właśnie im zawdzięczamy utrzymanie pończoch w tym samym miejscu przez cały dzień. Możemy wybierać wśród pasów, które mają od 4 do 14 podwiązek. Pasy z 4 podwiązkami nie sprawdzą się na co dzień, jeżeli prowadzimy aktywny tryb życia. Najlepszym wyborem jest pas z 6 podwiązkami (po 3 na jednej nodze), którego podwiązki przytrzymają w miejscu pończochę z trzech stron. Pasy z większą ilością podwiązek niż 6 (np. z 8 podwiązkami) są polecane kobietom o okrąglejszych kształtach lub tym, które noszą pończochy nylonowe.

Ze względu na szerokość, wyróżniamy cztery rodzaje pasów.  Pas cienki jest to najpopularniejszy model pasa w sklepach, jednak ma on funkcje głównie ozdobną. Korzystanie z niego okazjonalnie na pewno sprawi każdej Pani i nie tylko wiele przyjemności, jednak do codziennego używania wygodniejsze będą pasy półpełne – jest to najbardziej uniwersalny model ze wszystkich, gdyż możemy go nosić zarówno w talii jak i na biodrach. Pasy pełne, które można nosić wyłącznie w talii, najczęściej jest on tak skonstruowany aby podkreślać wcięcie w talii i spłaszczać brzuch. Najszerszym modelem jest pas formujący, sięga od wysokości talii za pośladki. Ma on za zadanie podkreślić wypukłość pośladków i wcięcie w talii, spłaszczyć brzuszek i wymodelować biodra. Pończochy możemy również przypiąć do gorsetów lub body, które coraz częściej mają dodawane paski.

Zakładając każdy pas pamiętajmy o tym, że musi on być odpowiednio dopasowany. Nie zależnie od tego gdzie go nosimy nie może się przekręcać, marszczyć lub wisieć. Przesadzać nie możemy również w drugą stronę, nie może się on nam nigdzie wpijać lub uciskać. Musi być wygodny i dopasowany jak druga skóra. Noszenie dobrze dobranego pasa powinno być tak samo przyjemne jak noszenie bobrze dobranego biustonosza. Po założeniu pończoch musimy je przypiąć do pasa. Pamiętajmy o tym,  że paski muszą być napięte, regulujemy każdy osobno opierając nogę na krześle tak jak regulujemy paski  w biustonoszu. Musimy to robić przy każdej zmianie pończoch, ponieważ każda para odrobinę się różni od siebie.  Pończochy nie powinny sięgać pośladków. Przy takiej wysokości nie możemy dobrze wyregulować pasków, powinny sięgać w zależności od upodobań między 2/3 a 3/4 uda. Na początku temat pasa i pończoch może wydawać się trudny do opanowania, ale jeżeli zainteresujemy się tematem może okazać się, że staną się one obowiązkowym elementem naszej garderoby. Nawet tej codziennej.

iguella_czerwony_pas_do_ponczoch1232_fioletowy_pas_do_ponczochsweetheart p02_f02_bialebelinda_pas_do_ponczoch_xxlrokokoii_s137_stringi

Źródło

Diores.pl