Naciśnij enter, aby zobaczyć wyniki lub esc, aby anulować.

Pasy do pończoch

014_komplet_koronkowej_bieliznyJeszcze do niedawna klasyczne pończochy do pasa stanowiły nieodłączny element kobiecej bielizny. Z czasem jednak zostały wypchnięte przez pończochy samonośne czy też pończochy połączone z pasem. Dziś jednak przeżywają swój renesans, od kilku lat notuje się zwiększony popyt na pasy do pończoch. Panie zaczęły dostrzegać, że pasy nie muszą być tylko narzędziem do podtrzymywania pończoch ale mogą być modnym elementem stroju, który przepięknie modeluje kobiecą figurę. Pasy możemy podzielić ze względu na szerokość oraz ilość podwiązek czyli pasków utrzymujących pończochy. Dzieląc pas ze względu na szerokość możemy wyróżnić 4 rodzaje:

  • pas cienki to najpopularniejsza propozycja w sklepach stacjonarnych jednak ma on tylko funkcję ozdobną
  • pas półpełny jeden z najpopularniejszych i najbardziej uniwersalnych modeli gdyż możemy go nosić zarówno w talii jak i na biodrach
  • pas pełny jest tak wykonany aby podkreślić wcięcie w tali oraz spłaszczyć brzuch
  • pas formujący jest on najszerszy sięga od wysokości tali aż za pośladki, jego zadaniem jest wymodelowanie bioder, spłaszczenie brzuszka, zrobienie wcięcia w tali i podkreślenie pośladków
    Również ilość podwiązek w pasie jest sprawą bardzo istotną, ponieważ to właśnie im zawdzięczamy prawidłowe trzymanie pończoch. Możemy wybierać wśród pasów, które mają od 4 do większej ilości podwiązek. Przy czym te, które maja 4 nie sprawdzą się na co dzień a zwłaszcza jeśli prowadzimy aktywny tryb życia. Najlepszym rozwiązaniem są pasy z 6 podwiązkami (po 3 na każdą nogę), które podtrzymają pończochę w miejscu i sprawią, że nie będzie się ona przemieszczać. Natomiast większa ilość podwiązek zalecana jest Panią o okrąglejszych kształtach lub noszących nylonowe pończochy. Pamiętajmy aby podwiązki były dobre gatunkowo. Nie powinny być nieprzyjemne w dotyku ani nazbyt rozciągliwe. Żabki oraz regulatory powinny być metalowe, gdyż plastikowe mogą uszkodzić się w najmniej oczekiwanym przez nas momencie. Ich szerokość zależy już od indywidualnego gustu każdej kobiety. Prawidłowo dobrane pasy do pończoch są wygodne. Materiał jest dobrze dopasowany nie marszczy się ani nie odznacza pod ubraniem. Aby zapewnić jeszcze większy komfort podwiązki powinny być odpowiednio wyregulowane i napięte a tylne powinny przechodzić obok pośladków tak aby nie odczuwać ich podczas siedzenia.
    Na koniec kilka praktycznych rozwiązań aby ułatwić korzystanie z toalety. Najlepiej zakładajmy majtki na pas, natomiast pod pas ubierajmy takie, które można rozpiąć od dołu lub jeżeli chcemy w ogóle zrezygnujmy z tego elementu bielizny. Ostatnim sposobem jest odpinanie tylnych żabek i wtedy można łatwo wszystko zsunąć.

zaraz_stringidiamond_czarny_pas_do_ponczochpamela_pas_ponczoch_ecru

 

 

 

 

 

 

 

 

671_czerwony_pas_do_ponczoch 760pas 1232_fioletowy_pas_do_ponczoch