Naciśnij enter, aby zobaczyć wyniki lub esc, aby anulować.

Strój kąpielowy dla kobiety w ciąży

Ciąża – stan błogosławiony dla większości kobiet to jedne z najlepszych chwil w życiu i o ile nie ma lekarskich przeciwwskazań oraz czujesz się na siłach to nie musisz rezygnować z aktywności fizycznej. A wręcz przeciwnie jest ona bardzo wskazana.

W okresie letnim doskonale i aktywnie można spędzić czas nad wodą, czy to na plaży, czy na basenie. Zastanawiasz się pewnie jaki strój kąpielowy dla ciężarnej będzie odpowiedni ? Na pewno ten w którym będziesz się dobrze czuła. Strój kąpielowy ciążowy powinien być przede wszystkim wygodny tak aby nie uciskał i nie krępował ruchów.

Strój kąpielowy jednoczęściowy dla ciężarnej

Jeżeli jesteś na początku ciąży i twój brzuch nie jest jeszcze zbytnio widoczny to jak najbardziej kostium kąpielowy jednoczęściowy który będzie odpowiedni w ciąży doskonale się sprawdzi.

Decydując się na taki strój jednoczęściowy na początek ciąży postaw na prostotę. Unikaj modelów ze zdobieniami, czy mocnymi wycięciami bo najzwyczajniej będzie to niewygodne. Pamiętaj także, że w tym okresie twoje ciało bardzo szybko będzie się zmieniać i aby jak najdłużej korzystać ze stroju zdecydowanie postaw na coś bardziej o klasycznym kroju. Ale nie koniecznie nudnym, gdyż będąc w ciąży wcale nie musisz rezygnować z atrakcyjnego wyglądu. Klasyczny kostium kąpielowy jednoczęściowy w ciekawej kolorystyce naprawdę może dodać ci uroku.

Wybierając jednoczęściowy strój kąpielowy dla ciężarnej zwróć uwagę na jego materiał powinien być na tyle elastyczny, aby nie powodował ucisku. Odpowiednio szerokie ramiączka to podstawa, tak aby się nie wrzynały, gdy brzuch oraz biust zacznie robić się nieco większy. Unikaj więc tych kostiumów na bardzo cienkich ramiączkach. Lepsze również będą te, które nie mają zapięcia z tyłu ponieważ przy rosnącym biuście łatwiej się podda materiał i będziemy mogli dłużej go użytkować.

Tankini model idealny dla kobiety w ciąży

W zaawansowanej ciąży doskonale sprawdzi się tankini z luźniejszą koszulką. Wcale nie musisz szukać specjalistycznego stroju dla kobiet ciąży. Te standardowe również dobrze się sprawdzą a i jest szansa, że wykorzystasz go w późniejszym czasie.

Strój kąpielowy typu tankini, czyli koszulka i figi lub szorty to bardzo uniwersalny strój. Możesz go założyć również będąc w zaawansowanej ciąży. Luźna koszulka zapewni swobodę przy dużym brzuchu, a przy tym skutecznie ochroni przed promieniami słońca, które nie są wskazane. Wygodne szorty, czy figi kąpielowe do kompletu i bez problemu możesz wyjść na plażę jak i popływać w morzu, jak również na basenie.

Kupując tankini jako strój kąpielowy ciążowy zwróć uwagę przede wszystkim na jakość użytych materiałów. Powinny one być delikatne i dosyć elastyczne, tak aby nie powodowały ucisku zwłaszcza na brzuchu. Wygoda i komfort w błogosławionym stanie to podstawa. Tankini jest na tyle uniwersalnym kostiumem kąpielowym, że również po porodzie możesz je zakładać podczas plażowania, czy też na basenie.

Pareo plażowe zatuszuje mankamenty

Doskonałym dodatkiem na każdym etapie ciąży na pewno jest pareo, które na plaży ukryje nieco niedoskonałości związane z odmiennym stanem. Idealnie zatuszuje nieco odstający brzuszek, czy szerokie biodra.

Pareo plażowe sprawdzi się doskonale zarówno dla kobiet w ciąży, jak i tych już po porodzie. Osłoni ciało przed nadmiarem promieni słonecznych, co w tym czasie zdecydowanie nie jest wskazane. Sprawdzi się także fantastycznie dla Pań po cesarskim cięciu. Doskonale zasłoni blizny pooperacyjne, a ty swobodnie będziesz mogła poruszać po plaży w wybranym stroju kąpielowym dwuczęściowym bez większego skrępowania, czy też natrętnego wzroku innych. Pareo, czy też tunika plażowa sprawdzi się wszędzie tam gdzie potrzebujesz się osłonić, czy to przed słońcem, czy to też po wyjściu z wody. Jest doskonałym dodatkiem do wakacyjnych stylizacji.